SEKTÖREL ÇÖZÜMLER

Konfeksiyon Hazır Giyim Sektörü ERP Çözümleri

Konfeksiyon Hazır Giyim sanayinde ürünlerin üretimi öncesi, üretimi ve sonrasında yaşanan tüm süreçleri caniasERP'de izlemek mümkündür.

Konfeksiyon imalatında süreç üretilecek ürünün cinsine, özelliğine göre bazen ham iplik satın alınması ile bazen de kumaşın (Dokuma veya Örme) satın alınması ile başlar. Dolayısıyla kumaş üretimi ile hazır giyim üretimini birbirinden ayırmamız imkansızdır. Konfeksiyon üretimi yapan firmalarda kumaşın tedariki 3 şekilde olur;

  1. Satın Alma
  2. Fason Üretim
  3. İç Üretim

Kumaş üretim tesisi olmayan firmalarda kumaşın tedariki direkt satın alma veya fason üretim şeklinde olmakla birlikte, tesisi olan firmalarda iç üretimin yanında direkt satın alma veya fason üretim de olabilmektedir. Bu süreç kapasite doluluğuna, üretilecek ürünün cinsine, makinelerin yapabilirliğine bağlı olan değişkenlerdir.

Hemen Deneyin

Halı Sektörüne özel ERP çözümlerimizi denemek için bize ulaşın, size nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenin.

Kataloğu İnceleyin

Halı sektörüne özel detaylı bilgilerin yer aldığı ERP kataloğumuzu cihazınıza indirin.

Tüm Süreçleri
Kolayca Yönetin

Kumaş üretim tesisi olan hazır giyim üreticilerinde ham iplik ve ham kumaş stokta bulundurulur. Bu iki kalemin planlanmasında emniyet seviyeleri, minimum satın alma veya minimum üretim seviyeleri gibi konseptler caniasERP MRP (Malzeme İhtiyaç Planlaması) modülü ile birlikte kolayca yönetilebilmektedir. caniasERP’nin gelişmiş parametre tanımları ile planlama, maliyetlendirme, muhasebeleştirme, fason takip,ürün izleme işlevleri düzgün olarak yerine getirilebilmektedir. Böylece malzeme aynı anda ister üretilsin, ister satın alınsın, ister fason üretilsin ve isterse fason müşteri siparişi olsun kolaylıkla yönetilebilmektedir.

Etkin Fason Takibi
ve Kontrolü

caniasERP sisteminde fason takibi her ara seviye için stok kodu açmadan da kolaylıkla yönetilebilir. Ayrıca fason tedarikçilerimizde hangi mallardan ne kadar olduğunu müşteri siparişi (order) bazında takip etmek de mümkündür. Bunun yanı sıra fason hizmet faturalarının da direkt olarak ilgili iş emri operasyonu ile ilişkilendirilmesi sayesinde fason operasyon maliyetleri de detaylı bir şekilde edilir.

Konfeksiyon ve Hazır Giyim Sektörünün ihtiyaçlarına tam yanıt veren modüllerimize göz atın.

Kullanılan Modüller

MRP

Malzeme İhtiyaç Planlaması

PRD

Üretim Yönetimi

HCM

İnsan Kaynakları Yönetimi

PUR

Satınalma Yönetimi

CAP

Kapasite Yönetimi

SAL

Satış Yönetimi

DOC

Döküman Yönetimi

BUD

Bütçe Yönetimi

EDI

Elektronik Veri Alışverişi

WMS

Depo Yönetimi

COS

Maliyet Merkezleri Muhasebesi

Bizi Tercih Edenler

Konfeksiyon ve Hazır Giyim Sektörü Referanslarımız