IAS’den Akademisyenlere Tam Destek

2014 yılından beri Şikago, Viyana, İstanbul gibi önemli şehirlerde düzenlenen Uluslararası Endüstri Mühendisliği ve Uygulama Alanları Konferansı, bu yıl Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Gazi Magosa şehrindeki Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde gerçekleşti. IAS’nin de sponsor olarak destek verdiği konferansta, dünyanın farklı noktalarından gelen önemli mühendisler ağırlandı. Yüksek katılımcı oranıyla tamamlanan etkinlik, büyük ses getirdi.
Endüstri Mühendisliği alanındaki gelişmeleri konu eden konferansın bu yıl üç odak noktası vardı: Birincisi, endüstri mühendisliği dünyasındaki son gelişmeler ve çalışmalar, ikincisi, mühendislik ve teknoloji yönetimi ve üçüncüsü ise sağlık sistemleri yönetimi konusuydu. Bu alanlarda çalışan öğretim üyeleri ve sahada çalışan uzmanlar bu konferansta bir araya gelerek bilgi paylaşımında bulundular.

IAS’ye Teşekkür

Etkinliğin düzenleyicilerinden biri olan İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden Prof. Dr. Fethi Çalışır, Uluslararası Endüstri Mühendisliği ve Uygulama Alanları Konferansı’nda günceli yakalamak adına oturumlar düzenlendiğini söylüyor ve “Günümüzün odak noktasında dijital dönüşüm, Endüstri 4.0 ve beraberinde gelen kavramlar bulunuyor. Endüstri Mühendisliği alanında uzman kişiler, bu konferansta bir araya gelerek bu önemli konular hakkında bilgi paylaşımında bulunuyoruz” diye ekliyor. Konferansa verdiği destekten dolayı IAS’ye teşekkürlerini sunan Çalışır, “IAS ile gerçekleştirdiğimiz ortak proje sonucunda, eğitim verdiğim İstanbul Teknik Üniversitesi’nin Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde ERP yazılımı ve caniasERP üzerine ders veriliyor. Öğrencilerimiz ve sektörümüz adına oldukça faydalı olan bu iş birliğimizi Uluslararası Endüstri Mühendisliği ve Uygulama Alanları Konferansı’nda da devam ettirdik. IAS, Genel Müdürü Behiç Ferhatoğlu’nun da desteği ile, bu yıl konferansımızın sponsorlarından biri oldu. Umuyorum gelecekte iş birliklerimiz de konferanslarımız ile birlikte devam eder” dedi.